Benimle Yazar mısın?

Merhaba 🙂

Sonunda kar yüzü gördük. Zaten evlerdeydik, şimdi belki biraz daha fazla evlerimize kapandık. Laf aramızda evde olmayı sevdim ben, daha çok yazıyorum. Yazmak kendimi iyi hissettiriyor. Bir roman üzerine çalışıyorum uzunca bir zamandır. Her gün ona zaman ayırıyorum, hoşuma gidiyor. İlham denen şey öyle bekleyince gelmiyor, illa sen gideceksin onun ayağına. 

Bazı günler romana bir satır ya girer ya girmez kelimeler dökülüyor parmaklarımın ucundan ama ben yine de yazıyorum. Roman için olmasa bile farkındalığımı geliştirmek için yazıyorum. Yaşadıklarımı yazıyorum. Duygularımı yazıyorum. Rüyalarımı yazıyorum. Hiçbir şey olmazsa alış veriş listesi yazıyorum. Alış veriş listesi deyip geçme insanı öyle çok ele verir ki; kimdir, nedir, ne yeri ne içer… Depresyonda olduğunu kendine itiraf etmesen bile listeden sana göz kırpan bir çikolata sana oradan dil çıkarıverir. 

Sen de yazmak istersen, birkaç ipucu bırakıyorum senin için. 

  • Aşağıdaki ifadelerdeki boş yerleri doldur lütfen. İstersen tek kelimeyle doldur ya da yazının biraz daha tadına varmak istiyorsan saatini 6 dakikaya kur ve alarm sesi gelene kadar elini hiç kaldırmadan yaz. Seçim senin.,
  • Ben eskiden ……
  • Aslında söylemek istediğim…..
  • Tekrar o güne dönecek olsam…..

Nasıl? Sevdin mi?  Sevdiysen haber ver bana. Hatta yazdıklarını paylaşsan ne iyi olur. 

Öperim 

Özlem Çetinkaya 

Yazar – Yazar Koçu – Editör

Yorumlar