Tuğyan Yurtsever

Hakkımda

1965 yılında İstanbul’da doğdum. Liseyi bitirene kadar ailemle birlikte Kdz. Ereğli’de yaşadım. 1989 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldum. 1991 senesinde Indiana Butler Universitesi’nde M.B.A programını tamamladım.

Yurda döndükten sonra çeşitli yabancı danışmanlık firmalarında yönetim danışmanlığı ve eğitmenlik yaptım. Bu süreçte Türkiye’nin önde gelen büyük firmalarında çeşitli projelerde görev yaptım ve eğitimler verdim. 2003 senesinde Optimist Yönetim Danışmanlığı’nı kurdum. Geçen süre zarfında yönetim danışmanlığı, eğitmenlik ve koçluk görevlerime devam etmekteyim.

Başarılarım

1975 senesinde 10 yaşımda başladığım yelken sporunda Optimist sınıfında Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli başarılar kazandım. 3 defa Balkan, 4 defa Dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil ettim. Bir kez Balkan ikincisi, bir kez de Balkan üçüncüsü oldum. Zonguldak ilinde yılın sporcusu seçildim. Spor Bakanı tarafından ödüllendirildim. Daha sonraki yıllarda Cadet ve Laser sınıflarında da yarışıp başarılar kazandım.

Hedefim

En büyük hedefim ömrümün sonuna kadar kendimi geliştirebilmeyi sürdürebilmektir. İlgi duyduğum pek çok alanda sürekli olarak yeni bilgi ve beceriler kazanmaya çalışıyorum. Bunu yapabilmek bana çok heyecan verici geliyor.

Ayda 5 kitap okuyabilme hedefim var. Fırsat buldukça ailemle birlikte seyahat edip yeni yerler görebilmek ve fotoğraf çekme hedefim var. Amatör olarak yelkenciliği sürdürmekteyim. Yirmili yaşlardan beri gitar çalıp şarkılar yazıyorum. 2020 senesinde 10 şarkımı kaydedip bir albüm olarak müzikseverlerle paylaştım.Ömrümün sonuna kadar müzik yapabilmek hedefim ve dileğimdir.