Senem Tuğcuoğlu

Hakkımda

1994’te Endüstri Mühendisi olarak mezun oldum. 2005 yılına kadar hem kurumsal hem de girişimci olarak farklı alanlarda birçok iş deneyimim oldu. 97 yılında Paris’te Finans Programını tamamladım. 2007-10 yıllarında Osmanlı Kültürel Tarihi yüksek lisansına devam ettim. 33 ve 38 yaşlarımda iki çocuğumuz dünyaya geldi.

Felsefe, kadim öğretiler ve şifa konularına çok ilgiliyim. Bu alanlarda 2006’dan beri aldığım eğitimler:
Luba Moisewa ile Biyoenerji eğitimi,
Adler Profesyonel Koçluk eğitimleri, Tuba K.Aksu ile Reiki 1, Petek Kitamura ile Reiki 2, Sandra Hillawi ile EFT Master, EMO Master ve Pozitif EFT enerji terapisi eğitimleri, Hatice Kapudere ile Pranayama nefes, Tor Arne Have ile Gong eğitimi.

Başarılarım

Bir kariyer planına bağlı kalmaksızın seyreden iş tecrübelerimin ve girişimlerimin, elbette maliyetinin yanı sıra, geniş bir bakış açısı kazandırdığına inanıyorum. 

40’lı yaşlarda ise bir nevi deli cesaretiyle bazı hobilere adım attım ve bazılarını sürdürüyorum. Bunlar bana hem şifa hem gelişim hem de renk kattı.

Üyesi olduğum “Panik Etek” isimli grupta davul çalıyorum. Zaman zaman İstanbul’un çeşitli mekanlarında canlı performanslar veriyoruz. Sahnede müzik yapmak benim için çok heyecan verici.

Lise yıllarından beri yabancı diller ilgimi çekiyor. Okulda öğrendiğimiz ingilizce ve almancanın yanı sıra  ilerleyen zamanlarda az da olsa fransızca ve ispanyolca ile tanışmıştım. Son yıllarda ise italyanca ile maceram devam ediyor!

Hedeflerim

Gönüllüsü olduğum Anadolu Güneşi ve Bütün Çocuklar Bizim Dernekleri vasıtasıyla gençlere ve çocuklara dokunabilmek, karşılıklı öğrenmeler edinmek hayata anlam ve değer katıyor. Destekçisi olduğum ve ilgiyle takip ettiğim Barış için Müzik Vakfı, yeni tanıştığım Anka Kültür Vakfı gibi girişimler umut ve heyecan verici. Umarım toplumu kaynaştırıcı, sevgi ve hoşgörü geliştiren böyle çalışmalarda daha da çok rol alabilirim.