Seda Dağdelen

Hakkımda

Neşeli, iyimser, güler yüzlü, cesur, yenilikçi, meraklı  ve tutkuluyum. Anlatmayı, öğrendiklerimi aktarmayı çok severim.  Çok koşan, az yorulanım. Uslanmaz bir öğrenciyim.   

Newport Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2005 Boğaziçi Üniversitesi yaşam boyu öğrenim merkezinde “İnsan Kaynakları Uzmanlık“ programı bitirdim. 2010 İngiltere’de bulunan Noble Manhattan Coaching şirketinden “Profesyonel Koçluk” eğitimi aldım. 2011’de başlayan  “Temel Astroloji”,  “İleri Astroloji”, “Klasik Astroloji”, “Ezoterik Astroloji”, Astroloji ve Psikoloji eğitimlerim 4 yıl sürdü.  Koçluk, Astroloji ve Tasavvuf konularını birleştirerek bireysel danışmanlıklar yapıyorum.

Ayrıca yazı yazıyorum. Yazmak benim için bir şifa . Spor yapmayı, sağlıklı beslenmeyi, denizi, yüzmeyi, yelken yapmayı, mandala çizmeyi, şarkı söylemeyi, kelimelerle oynamayı ve  tasavvuf ilmini çok severim. Mistik ve sembolik çalışmalar benim için yol arkadaşıdır. Daima inançlıyım. Her daim pozitif ve umut doluyum. Yaratılışımın hediyesi olduğunu düşünüyorum.

Başarılarım

Dünyada 90 farklı şehir gezdim. Farklı kültürlerle iş birliği yapabilme ve etkin iletişim kurabilme becerim var.  

18 yaşında iş hayatına atıldım.  Okurken çalıştım. Hiç durmadan geçen çalışma hayatımın önemli bir bölümü turizm sektöründe yöneticilik yaparak geçti. Kariyerinin ilk 5 yıllık bölümünde Anadolu Uluslararası Ticaret ve Taşımacılık ve Divan Pastaneleri şirketlerinde görev yaptım.  Bu süreçte satış ve satıcının müşteri karşısındaki yeri, müşterinin önemi konularında çeşitli eğitimler alarak kendisini geliştirmeyi sürdürdü. İkinci 10 yıllık bölümde ise Koç Grubu’na ait Setur Seyahat Acentesi’nde Yurt Dışı Departman Müdürü olarak görev yaptım. Satışların artırılması, yeni ürünlerin pazarlanması, piyasada değer ve yer kazanacak özel ürünlerin bulunması ve firma içindeki ilgili ekiplerin ve ürünlerin satılmasını sağlayan bölümlerin eğitilmesi konusunda sorumluluklar taşıdım. 2006 yılından beri Optimist’te eğitmen ve koç olarak görev yapmaktayım.

Hedeflerim

Her sene, bir yenisi eklenir. Semboller üstüne bir kitap yazmak. Sahne de şarkı söylemek. Bahçeli bir ev sahibi olmak ve orada mandala atölyesi açmak. Öğrendiğim ve öğreneceğim bilgileri büyük bir aşk ile herkese anlatmak. Üniversitede astroloji eğitimi vermek. Ve 3-24 yaş arası çocuk ve ergenlere eğitim veren tüm öğretmenlere “İnsanın Astrolojik Atlası” eğitimini vermek. Böylelikle insanın ne kadar kusursuz ve özel bir varlık olduğunu ve aslında büyüme sancısı çeken evlatlarımıza nasıl faydalı olabileceklerini, kişiye göre davranış modelini anlatmak.  Bu dünyayı terk edeceğim yerin sahne olması.