Leylan Yener

Hakkımda

Ankara’da doğdum. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde M.B.A; Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde yüksek lisans programlarını tamamladım. Halen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde öğrenciyim. 

İngiltere’den döndükten sonra İstanbul’a yerleştim ve iş hayatıma bir yabancı bankada başladım. Sonrasında farklı sektörlerden çeşitli yerli ve yabancı firmalarda finansman müdürü, idari işler müdürü ve koordinatör olarak görev yaptım. 2015 yılında kurumsal çalışma hayatından ayrılıp çocukluğumdan beri hayalim olan yazmaya başladım. Bununla birlikte, sanal ortamda yazarlık atölyelerinin sunulduğu bir site olan sanalyazievi.com’da geliştirici editörlük yapmaktayım.

Başarılarım

Marmara Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi sertifika programını tamamladıktan sonra İstanbul’da yaşayan yabancılara Türkçe öğretmeye başladım. Çok sevdiğim ve doğru kullanılmasına önem verdiğim dilimizi yabancılara öğretmek ve onların konuştuklarını görmek son dönemde bana en mutluluk veren başarımdır. 

Hedeflerim

Hayatıyla örnek olmuş Türkan Saylan’ın “Her eğitimli kadının bu cumhuriyete borcu vardır” sözünden hareketle topluma faydalı olmak ve ihtiyaç duyulan alanlarda destek verebilmek üzere, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nda kadın yazarlar arşivi üzerinde ve içinde olduğum İstanbul Gönüllüleri’nin görme engellilere yönelik projesi kapsamında Eyüp’de bulunan İBB Sesli Kütüphane’de gönüllü olarak çalışıyorum.  Hedefim; zamanım, bilgim ve yeteneklerim elverdiğince gönüllü çalışmalarımı devam ettirmek. İnsanların hayatını biraz olsun kolaylaştırmak yaşama heyecanımı ve sevincimi artırıyor.