Anasayfa Takvim - Optimist Akademi Hedefleri Netleştirelim Atölye Çalışması

Hedefleri Netleştirelim Atölye Çalışması

Yapmak istediklerimiz, aldığımız kararlar var. Bunları hayata geçirmek ve ilerlemek kim istemez…

İstediğimizin ne olduğunu tam olarak netleştirebildiğimizde, ona ulaşmanın yolunu daha kolay bulmamız mümkün. Bilirsiniz ne derler? “Ne istediğini bilmek yolun yarısıdır.”

Tam olarak hedefleri netleştirmek ne işe yarar ve neden önemlidir? diye sorarsak;

Pandemi etkileri, ekonomi, siyaset, yaşadığımız derken bir çok değişiklik oldu. Belirsizlik, kontrol edememek yaşamda güvende hissetmemizin önüne büyük engel. İşte hedef koymak ve o yolda olasılıkları belirlemek bu kontrol hissini veriyor bizlere. Ve iyi geliyor…

İstekler, niyetler netleşip hedeflere döndüğünde çok daha kolay odaklanabiliyoruz. Odakta kalabilmek ise, o hedefle ilgili bir anlam oluşturduğumuzda mümkün. Bir hedefin anlamlı olabilmesi için, değerlerimizle hizalı ve güçlü yönlerimizle destekleniyor olmasıyla ilgili.Bu bizi eylem için motive eder.

Bununla birlikte hedeflerimizi başkaları ile paylaşmak, sorumluluk hissini de besliyor ve aslında onlara hayat, canlılık katıyor.

Birlikte olup kendiniz için aldığınız kararlara, niyetlerinize, isteklerinize ya da hedeflerinize “hayat katmaya ve onları canlandırmaya” varsanız 2 saatlik “Hedeflerimizi Netleştirelim” Atölyemize beklerim.

Bu arada büyük hedefleriniz varsa gelin demiyorum. Niyetlerinizi, kendiniz için yaratmak istediklerinizi netleştirerek birer hedef haline getirelim diyorum.

Şunu da belirtmeliyim ki bu kontrol hissinin aşırısı büyük strese neden olabilir onun için kolumuza “esneklik” becerisini takmak kıymetli… Esneklik derken, şartlara göre hedeflerimizi yeniden yeniden gözden geçirme ve düzenleyebilmekten bahsediyorum.

Etkinlik bitti.

Tarih

06 Oca 2022
Günü Geçmiş

Zaman

20:00 - 20:45

Eğitmen

Zeynep Yangöl
Zeynep Yangöl
E-Posta
[email protected]

Etkinlik Katılımcıları

QR Code

Yorumlar